Penkių kūrėjų kelias: sertifikuotas regioninis kultūrinis atradimas Lietuvoje

Penkių kūrėjų kelias: įkvepiantis kultūrinis maršrutas, kuriam suteiktas regioninio lygmens Lietuvos kultūros kelio sertifikatas

Kovo 20 dieną buvo sertifikuotas regioninio lygmens kultūros kelias, vadinamas „Penkių kūrėjų keliu“. Šis kelias subtiliai jungia avangardinio kino kūrėjus ir poetus brolius Joną ir Adolfą Mekus, teatro režisierių Juozą Miltinį, bei „Naujosios Romuvos“ redaktorių, žurnalistą ir visuomenės veikėją Juozą Keliuotį su jo broliu, poetu ir pedagogu Alfonsu Keliuočiu. Šis kultūrinis maršrutas sujungia jų memorialines vietas, įtraukiant jų gyvenimą, kūrybą ir įprasminančius simbolius, bei menančias vietoves.

Šis kultūros kelias, vingiuojantis per tris savivaldybes – Biržus, Panevėžį ir Rokiškį – sujungia objektus ne tik pagal geografinę vietą, bet ir pagal gyvenimo bei kūrybos aspektus. Kultūros kelių Lietuvoje ekspertų komisija įvertino šią paraišką, o sertifikatas išduotas Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešajai bibliotekai, kurios pastangos turėjo didelės įtakos šio kultūros kelio kūrime.

Nuoroda į straipsnį: 1  🚀

Penkių kūrėjų kelio“ sertifikatas.

Kultūros kelias, Penkių kūrėjų kelias tinklalapio paveiksliukas
lit-eng »