Kultūros pažinimą skatinantys edukaciniai projektai

Projektai

Programinės įrangos sukūrimas informaciniam-edukaciniam terminalui Pasvalio M. Katiliškio viešojoje bibliotekoje

Biržų pilis virtuali ekskursija 3d turasŠio projekto idėja – inovatyviai bei interaktyviai pateikti visuomenei rašytojo M. Katiliškio kūrybinį palikimą, įrengus informacinį-edukacinį kompiuterinį terminalą ir jame įdiegus naujas elektronines paslaugas.
Projekto tikslinė grupė. Pasvalio krašto bendruomenė bei Lietuvos ir užsienio svečiai, besidomintys M. Katiliškio kūryba, svarbiausią dėmesį skiriant vaikams ir jaunimui bei specialiųjų poreikių turintiems asmenims.
Projekto įgyvendinimo rezultatai. M. Katiliškio atminimo kambaryje įrengtas informacinis-edukacinis terminalas, sukurtos ir įdiegtos interaktyvios elektroninės paslaugos: edukacinė viktorina, žaidimas „Užbaik Katiliškio kūrinio sakinį“, interaktyvi dėlionė, M. Katiliškio gyvenimo laiko juosta.
Padėka. Projekto veikloms įgyvendinti suburtas įvairių kultūros sričių institucijų ratas (krašto muziejus, švietimo ir ugdymo institucijos).

Informacinio-edukacinio terminalo įrengimas Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešojoje bibliotekoje


Biržų pilis virtuali ekskursija 3d turasInformacinio-edukacinio terminalo įrengimas Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešojoje bibliotekoje.

Projekto metu sukurtas interaktyvaus Biržų krašto literatūrinių vietų žemėlapis ir edukaciniai-pažintiniai žaidimai lankytojams.

Edukacinė ekspozicija „Lietuvių duona. Su savo kepalėliu visur stalą rasi“

Biržų pilis virtuali ekskursija 3d turasEdukacinė ekspozicija „Lietuvių duona. Su savo kepalėliu visur stalą rasi“ – tai etnografinis pasakojimas apie duoną XIX a. pabaigoje – XX a. pirmoje pusėje. Ekspozicija supažindina su visų Lietuvos etnografinių regionų derliaus nuėmimo įrankiais, duonos kepimo ir minkymo indais, prietaisais, duonos raikymo būdais, atskleidžia sėjos ir rugiapjūtės papročius, duonos panaudojimą kalendorinėse ir šeimos šventėse. Pasakojama ir apie primirštus lietuvio sodybos pastatus, kuriuose laikydavo rugių pėdus, grūdus, miltus – klojimą-jaują bei klėtį. Lietuvos liaudies buities muziejaus ekspozicijose, įrengtose gyvenamuosiuose namuose, lankytojai mato krosnis, duonkubilius, lovius duonai minkyti, ližes, įrankius duonai raikyti, klėtyse – sėtuves, pintines, maišus, klojimuose – dalgius, dalgeles, grėblius. Edukacinė ekspozicija viską parodo vienoje vietoje ir atskleidžia bei paaiškina jų paskirtį. Kuriant ekspoziciją, remtasi etnografine medžiaga, surinkta muziejaus ekspedicijose ir saugoma LLBM archyve, bei etnografine literatūra.

Edukacinė ekspozicija „Lietuvių duona. Su savo kepalėliu visur stalą rasi“ – tai tik technologiniai pagrindai didesniam projektui, kurį ateityje planuojama toliau vystyti.

Edukacinę ekspoziciją galite pamatyti čia: http://llbm.lt/virtualus-turas/

Parodą rengė LLBM darbuotojai: muziejininkės – Janina Samulionytė ir Sigita Žukauskaitė, dailininkai – Neringa Norvaišaitė ir Ruslanas Aranauskas.

Virtuali ekskursija – Biržų pilis prieš šimtmečius ir šiandien

Biržų pilis virtuali ekskursija 3d turasVšĮ „3D Vilnius“ bendradarbiaudama su Biržų krašto muziejumi „Sėla“ ir Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio biblioteka įgyvendino Lietuvos kultūros tarybos remiamą projektą „Virtuali ekskursija – Biržų pilis prieš šimtmečius ir šiandien“.

Pagrindinis projekto tikslas – pristatyti gynybinę Biržų tvirtovę, jos istoriją ir šiandienines  funkcijas kuo platesnei auditorijai -  įvairių amžiaus grupių, tai pat  ir specialiųjų poreikių turintiems žmonėms. Šiam tikslui pasiekti buvo pasitelktos šiuolaikinės technologijos, kurių pagalba buvo sukurta virtuali ekskursija po tvirtovės teritoriją ir buvusias pilies menes, kuriose dabar veikia Biržų krašto muziejus ir yra įsikūrusi biblioteka. Virtuali ekskursija suteikia galimybę nemokamai aplankyti Biržų tvirtovę, o kartu ir Biržų krašto muziejų „Sėla“, užeiti į biblioteką  Lietuvos  ir užsienio šalių  gyventojams, taip pat judėjimo negalią turintiems žmonėms ar toliau keliauti jau nebeturintiems galimybių senjorams.Sužinoti daugiau

Pažink šaulius per virtualią viktoriną – labirintą

Projektas „Interaktyvus Šiaulių žemėlapis: pažink Šiaulius per virtualią viktoriną-labirintą“ yra iš dalies finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos. Projekto veiklos orientuotos į ilgalaikį teigiamą poveikį ir naudą visuomenei. Siekiama skatinti įvairių kartų žmones susipažinti su Šiaulių miesto istorija, architektūra ir kultūriniu paveldu.

Patobulintas interaktyvus Šiaulių žemėlapis kviečia į nuotykių pilną virtualią kelionę po žymias ir lankytinas vietas. Siekiant laiką praleisti ne tik naudingai, bet ir linksmai, visi žemėlapio lankytojai kviečiami sudalyvauti žaidime „viktorina-labirintas“. „Viktorina-labirintas" – tai tikras žinių išbandymas kiekvienam šiauliečiui ir miesto svečiui! Žaidimas padeda pagilinti savo žinias, lavina atidumą, skatina domėtis ir mokytis bei ugdo pilietiškumą.

Projektą inicijuoja Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka

Projektą finansuoja Lietuvos Kultūros taryba

Projektą įgyvendino VšĮ 3D Vilnius

Video filmo autorius Aivaras Skrodenis

Viktorinos užduotis parengė Vyda Šegždienė

Lietuvos muziejų asociacijos interneto svetainė

Lietuvos muziejų asociacijos (LMA) interneto svetainė www.museums.lt

Virtualus 3D turas po Energetikos ir technikos muziejų

Energetikos ir technikos muziejus


Virtualus 3D turas po Energetikos ir technikos muziejų

Nuo šiol Energetikos ir technikos muziejaus lankytojai ekspozicijas gali apžiūrėti bet kuriuo metu, bet kuriame pasaulio kampelyje!

Kviečiame pasivaikščioti po muziejų virtualiame 3D ture.

Projektą „Virtualus 3D turas Energetikos ir technikos muziejuje“ iš dalies finansuoja:

Lietuvos Kultūros taryba

Lietuvos kultūros taryba

 

LDK valdovų rūmai virtualioje erdvėje – atviras visiems ir nemokamai

2015 m. VšĮ „3D Vilnius“ ir Valdovų rūmų muziejus įgyvendino Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą „Nuotolinis pažintinis pasivaikščiojimas po Nacionalinį muziejų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus“. Tai virtualus 3D turas po didžiąją dalį Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijų.

„Kartu su VšĮ „3D Vilnius“ sukūrėme unikalų projektą Lietuvoje. Jis išsiskiria keliais aspektais. Lietuvoje pirmą kartą panaudotos virtualių turų technologijos muziejaus ekspozicijoms pristatyti, sujungiančios tiek vaizdinę, tiek tekstinę informaciją. Sukurtas unikalus eksponatų valdymo virtualioje erdvėje sprendimas, leidžiantis nesunkiai pakeisti ekspozicijų eksponatus. Tai reiškia, kad virtualiose ekspozicijose gali būti daugiau eksponatų negu realiose, nors pati aplinka ir Valdovų rūmų interjeras nesikeičia“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Užsienio ryšių ir parodų skyriaus vyresnioji muziejininkė Gintarė Skujutė.Sužinoti daugiau