Kultūros pažinimą skatinantys edukaciniai projektai

Projektai

Virtuali ekskursija – Biržų pilis prieš šimtmečius ir šiandien

Biržų pilis virtuali ekskursija 3d turasVšĮ „3D Vilnius“ bendradarbiaudama su Biržų krašto muziejumi „Sėla“ ir Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio biblioteka įgyvendino Lietuvos kultūros tarybos remiamą projektą „Virtuali ekskursija – Biržų pilis prieš šimtmečius ir šiandien“.

Pagrindinis projekto tikslas – pristatyti gynybinę Biržų tvirtovę, jos istoriją ir šiandienines  funkcijas kuo platesnei auditorijai -  įvairių amžiaus grupių, tai pat  ir specialiųjų poreikių turintiems žmonėms. Šiam tikslui pasiekti buvo pasitelktos šiuolaikinės technologijos, kurių pagalba buvo sukurta virtuali ekskursija po tvirtovės teritoriją ir buvusias pilies menes, kuriose dabar veikia Biržų krašto muziejus ir yra įsikūrusi biblioteka. Virtuali ekskursija suteikia galimybę nemokamai aplankyti Biržų tvirtovę, o kartu ir Biržų krašto muziejų „Sėla“, užeiti į biblioteką  Lietuvos  ir užsienio šalių  gyventojams, taip pat judėjimo negalią turintiems žmonėms ar toliau keliauti jau nebeturintiems galimybių senjorams.Sužinoti daugiau

Pažink šaulius per virtualią viktoriną – labirintą

Projektas „Interaktyvus Šiaulių žemėlapis: pažink Šiaulius per virtualią viktoriną-labirintą“ yra iš dalies finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos. Projekto veiklos orientuotos į ilgalaikį teigiamą poveikį ir naudą visuomenei. Siekiama skatinti įvairių kartų žmones susipažinti su Šiaulių miesto istorija, architektūra ir kultūriniu paveldu.

Patobulintas interaktyvus Šiaulių žemėlapis kviečia į nuotykių pilną virtualią kelionę po žymias ir lankytinas vietas. Siekiant laiką praleisti ne tik naudingai, bet ir linksmai, visi žemėlapio lankytojai kviečiami sudalyvauti žaidime „viktorina-labirintas“. „Viktorina-labirintas" – tai tikras žinių išbandymas kiekvienam šiauliečiui ir miesto svečiui! Žaidimas padeda pagilinti savo žinias, lavina atidumą, skatina domėtis ir mokytis bei ugdo pilietiškumą.

Projektą inicijuoja Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka

Projektą finansuoja Lietuvos Kultūros taryba

Projektą įgyvendino VšĮ 3D Vilnius

Video filmo autorius Aivaras Skrodenis

Viktorinos užduotis parengė Vyda Šegždienė

LDK valdovų rūmai virtualioje erdvėje – atviras visiems ir nemokamai

2015 m. VšĮ „3D Vilnius“ ir Valdovų rūmų muziejus įgyvendino Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą „Nuotolinis pažintinis pasivaikščiojimas po Nacionalinį muziejų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus“. Tai virtualus 3D turas po didžiąją dalį Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijų.

„Kartu su VšĮ „3D Vilnius“ sukūrėme unikalų projektą Lietuvoje. Jis išsiskiria keliais aspektais. Lietuvoje pirmą kartą panaudotos virtualių turų technologijos muziejaus ekspozicijoms pristatyti, sujungiančios tiek vaizdinę, tiek tekstinę informaciją. Sukurtas unikalus eksponatų valdymo virtualioje erdvėje sprendimas, leidžiantis nesunkiai pakeisti ekspozicijų eksponatus. Tai reiškia, kad virtualiose ekspozicijose gali būti daugiau eksponatų negu realiose, nors pati aplinka ir Valdovų rūmų interjeras nesikeičia“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Užsienio ryšių ir parodų skyriaus vyresnioji muziejininkė Gintarė Skujutė.Sužinoti daugiau

Lietuvos muziejų asociacijos interneto svetainė

Lietuvos muziejų asociacijos (LMA) interneto svetainė www.museums.lt

Virtualus 3D turas po Energetikos ir technikos muziejų

Energetikos ir technikos muziejus


Virtualus 3D turas po Energetikos ir technikos muziejų

Nuo šiol Energetikos ir technikos muziejaus lankytojai ekspozicijas gali apžiūrėti bet kuriuo metu, bet kuriame pasaulio kampelyje!

Kviečiame pasivaikščioti po muziejų virtualiame 3D ture.

Projektą „Virtualus 3D turas Energetikos ir technikos muziejuje“ iš dalies finansuoja:

Lietuvos Kultūros taryba

Lietuvos kultūros taryba