Interaktyvi ekskursija po Valdovų rūmus Vilniuje

Ar norėtumėte apsilankyti naujai atstatytuose Valdovų Rūmuose pačioje Vilniaus širdyje neišeidami iš namų? Tai galėsite padaryti specialiai sukurtame 3D ture po Valdovų rūmus.

Virtualios realybės turas visiems ir kiekvienam

Interaktyvi pažintinė ekskursija – virtualus 3D turas tarnauja atskleisti Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų reikšmę ir vertę, skatina kultūrinį turizmą bei tarptautinį bendradarbiavimą.  Visame pasaulyje ši inovatyvi priemonė pripažinta ir nepakeičiama kultūros pažinimo skatinime,  pritraukia dėmesį ir sukelia susidomėjimą bet kurio žmogaus, nepriklausomai nuo amžiaus ir socialinio statuso. Edukacinio ir istorijos pažinimo pobūdžio inovatyvus produktas – tai priemonė Lietuvos kultūros paveldą išsaugoti ir skleisti informaciją apie jį.

Virtuali pažintinė-edukacinė ekskursija padeda įtraukti įvairių amžiaus grupių ir specialiųjų poreikių lankytojus į Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų laiko tėkmę, sukurti realaus dalyvio pojūtį. Tai produktas, kuriantis edukacinę, kultūrinę, mokslinę pridėtinę vertę.

Edukacinio ir istorijos pažinimo pobūdžio/turinio inovatyvus produktas yra patrauklus, informatyvus, lengvai valdomas/naudojamas, pritaikytas plačiai ir labai skirtingai lankytojų/vartotojų auditorijai.

Virtualios realybės turas
Virtualios realybės turas

Virtualiame ture lankytojas 360 laipsnių spinduliu gali apžiūrėti ir virtualiai pasivaikščioti po ekspozicijas, pritraukti ir atitolinti panoramines muziejaus erdves. Visą vaizdinę medžiagą apjungta į nuoseklią interaktyvią  kelionę/ekskursiją, kuri užpildyta turiniu. Ekspozicijose esantys objektai yra aktyvinami, o aktyvūs objektai žymimi išskirtinio VšĮ 3D Vilnius sukurto dizaino elementu virš jų.  Paspaudus ant aktyvių objektų, lankytojas gauna daugiau informacijos (papildomas eksponatų nuotraukų galerijas, tekstinius aprašymus, video klipus ir/arba kita).

Projektas yra skirtas:

  • Esamiems lankytojams, kurie norėtų išsamiau susipažinti su tam tikrais eksponatais, bet dėl laiko stokos to negali padaryti realaus apsilankymo metu;
  • Potencialiems rūmų lankytojams, kurie tik svarsto galimybę apsilankyti. Tai papildoma motyvacija viską pamatyti savo akimis, o ne tik kompiuterio ekrane.
  • Negalintiems atvykti lankytojams, kurie dėl tam tikrų priežasčių dabar negali atvykti į sostinę ir pamatyti valdovų rūmus savomis akimis.
  • Neįgaliesiems, kurie atvykti neturi fizinių galimybių.

Šiuo projektu siekiama:

  1. Padėti Lietuvos gyventojams, kurie dėl finansinių sunkumų arba fizinės negalios neturi galimybės tiesiogiai apsilankyti Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose;
  2. Plėsti žingeidžią ir informuotą visuomenę Lietuvoje.
  3. Edukuoti jaunimą ir skatinti suaugusiųjų mokymąsi.
  4. Populiarinti ir viešinti vieno iš pagrindinių visos Lietuvos muziejų – Valdovų Rūmų veiklą.
  5. Pritaikyti inovatyvias 3D vaizdo technologijas ir interneto technologijas inovatyviuose mokymo procesuose.

3D Vilnius komanda šiame projekte yra techninis partneris – fotografuoja Valdovų Rūmų ekspozicijas, apdoroja nuotraukas, kuria virtualios realybės 3D turą, rūpinasi jo nepertraukiamu veikimu internete. 

Projektą finansuoją Lietuvos kultūros taryba.

Lietuvos kultūros taryba
lit-en »