Įstaiga 3D Vilnius, įkurta 2008 m., aktyviai dalyvauja informacinių technologijų srities veiklose ir projektuose. Mūsų veikla apima tyrimus, analizę, sprendimų kūrimą ir patirties dalijimąsi skaitmeninio raštingumo ir ugdymo projektuose. Mes siekiame praturtinti plačiosios visuomenės žinias apie Lietuvą, pristatydami žinomas ir lankytinas vietas, kultūros bei istorijos vertybes unikaliu ir patraukliu būdu. Naudojame pažangias informacinių technologijų priemones, kad sukurtume naudingą, nuoseklų, lengvai pasiekiamą ir suprantamą multimedijos turinį.

Mūsų veikla apima ne tik produktų kūrimą ir paslaugų teikimą, bet ir kitų mokymą kurti įdomius, patrauklius ir dalijamus multimedijos kūrinius bei sprendimus. Stengiamės paskatinti žmones dalintis savo turiniu, plačiai skleidžiant informaciją visuomenei. Be to, teikiame pavyzdžius įstaigoms ir įmonėms, kurios sėkmingai naudojasi mūsų idėjomis ir patirtimi, taikydamos jas savo kasdieninėje veikloje ir versle.

Mūsų sukurti arba pritaikyti sprendimai yra efektyvūs ir prasmingi žinių sklaidos procese. Stengiamės atitikti šiuolaikinius technologinius standartus, o kartais net juos viršyti. Tai suteikia pasitikėjimo ir galimybę mums aktyviai prisidėti prie informacinių technologijų plėtros, skaitmeninės kultūros formavimo ir sklaidos visuomenėje.
Saulius Balsys
VšĮ 3D Vilnius steigėjas ir vadovas

Įsteigti įstaigą, paskatino sėkmingas dalyvavimas Nacionaliniame verslo plano turnyre. Tuomet, su bendraminčiais, siūlėme projektą „3D Miestas internete“. Tapome 2008 m. turnyro nugalėtojais, tačiau finansavimo, įgyvendinti ambicingą projektą, gauti nepavyko. Tikriausiai, tai ir lėmė šios įstaigos steigimą. Įstaiga, kuri kaupia reikiamas žinias, patirtį ir apjungia kvalifikuotus bendraminčius, partnerius. Mes vykdome ir įgyvendiname projektus skaitmeninėje erdvėje (IT ir IS). Taip pat, padedame projektus parengti kitiems, teikiame projektų finansavimo paraiškas. Dažnai konsultuojame, o prireikus ir patys konsultuojamės su kitų sričių specialistais, dalinamės gerąja patirtimi Lietuvoje ir kitose šalyse. 

Projekto „3D Miestas internete“ idėjos autoriai ir bendraautoriai: Gerb. Rimvydas Kaikaris (architektas), Dr. Rimvydas Krasauskas (mokslininkas), Gerb. Dalius Čekanavičius (projektuotojas), Gerb. Darius Liutkevičius (LR pilietis), Saulius Balsys (LR pilietis).

Taip pat, visi projekto draugai ir partneriai nurodyti 3D Vilnius interneto svetainėje. Tai ne tik įstaigas ir organizacijos, bet ir jose atsakingai, kūrybingai besidarbuojančios specialistų komandos. Tikime, kad bendradarbiavimas tai ne tik abipusė nauda, bet ir nauji atradimai.

Nėra paslaptis, kad veiklų ir procesų skaitmeninimui, bei skaitmeninių sprendimų kūrimui, yra skiriamas didelis, o galbūt net milžiniškas dėmesys ir ES investicijos. Stebint tendencijas galima tikėtis, kad artimiausiu laiku mūsų įstaiga keisis ir atvers naujus veiklos etapus. Rinkoje kasdien kuriasi ne tik didelius pajėgumus turinčios komandos, bet ir ateina sumanūs vadovai, kuriems veikiausiai pavyks ne tik tęsti mūsų pradėtą iniciatyvą, bet ir suteikti šiems pasiekimams visai kitą perspektyvą.

Kviečiame ir raginame domėtis ES investicijų programų kvietimais, kuriuos rasite adresu čia ir būtinai jais pasinaudokite. Prireikus, nedelskite ir parašykite arba paskambinkite mums. Kartu ieškosime ir rasime būtent Jums tinkamus skaitmeninių ir informacinių technologijų sprendimus.

Viešosios įstaigos 3D Vilnius veiklos atsakomybė ir funkcijos nuo 2008 iki 2024 m.:

  1. Skatinti, vystyti ir plėtoti mokslo, technologijų bei inovacijų diegimą, taip pat gerosios patirties sklaidą, plėtojant informacines technologijas.

  2. Užmegzti kontaktus užsienyje ir bendradarbiauti su Lietuvos ir užsienio šalių institucijomis, įstaigomis, organizacijomis ir mokslo institucijomis.

  3. Organizuoti šviečiamuosius seminarus, mokymus, kvalifikacijos kėlimo kursus ir tarptautines konferencijas asmenims, dirbantiems informacinių technologijų srityje.

  4. Rengti ir vykdyti įvairius mokymus bei tyrimus.

  5. Teikti duomenis apie informacinių technologijų raidą ir plėtrą Lietuvoje ir ES žiniasklaidai, informaciniams katalogams ir duomenų bibliotekoms.

  6. Vykdyti tarptautinius projektus, inovacinius visuomenės vystymo projektus ir patirties pasidalijimo programas.

  7. Užtikrinti informacijos prieinamumą ir komunikacijos programų vykdymą.

lit-en »